• Masz pytania ?


☣☣ 784 380 784 ☣☣

  
 
Kliknij na Logo Zodiak powyżej aby powrócić do strony Zespołu :)


 
          Odbiór Osobisty
          Poznań Morasko
 

Wpłatę proszę wykonywać za pośrednictwem allegro lub przelewem tradycyjnym.

payu

Nr. konta 15 1140 2017 0000 4402 0207 2784

 

Zanim dokonasz zakupu Combo Marshall JCM900 4501 112 G12T-75 zadzwoń do mnie i zapoznaj się ze stanem sprzętu. Wystawiam sprzęt również w innych mediach. Oferuję darmową dostawę kurierem. Dokonanie zakupu na mojej aukcji jest równoznaczne z akceptacją stanu sprzętu i regulaminu.

 
 ☣☣☣ Opis Combo Marshall JCM900 4501 112 G12T-75 Gitarzysty Zodiak ☣☣☣

Jaby ti zacząć opis firmy Marshall...
Przecież na ten temat napisanow wiecej recenzji niż teolodzy recenzji o Ksiedze Objawienia Jana.
A jednak Marshall JCM900 4501 na Celestion G12T-75 ma to coś, co powoduje, że stał się legendą

  Jest kilka elementów, które wyróżniają Combo Marshall JCM900 4501 na Celestion G12T-75 50W od wiekszości produkcji spotykanych na rynku. I tak są to m.in:
 • Dual Reverb - do dyspozycji mamy dwa osobne potencjomentry odpowiadajace za ilosć pogłosu dla każdego z kanałów.
 • Miękki Case wykonany przez poprzedniego właściciela z twardej gąbki
 • Power Breake fabryczna mozliwość przełączenia 50W na 25W bez strat w brzmieniu
 • Nowe Lampy

 ☣☣☣ Budowa Combo Marshall JCM900 4501 112 G12T-75 ☣☣☣

      Korpus kryje cały inwentarz lamp, 2×5881 i 3 x ECC83. Takie konfiguracje stosuje się z reguły w celu uzyskania typowego tak „amerykańskiego” brzmienia z charakterystycznym „kopytem”, jak i nieco skompresowanym i posiadającego mniej środka od „Brytyjczyków”. Najważniejszą jednak cechą mechaniczną, przekładającą się na finalną pracę wzmacniacza jest możliwość pracy w trzech trybach.

       Wszystko to napędzają potężny głośnik 12" 75 W RMS CELESTION G12T-75 o wysokiej wydajnosci, Brzmieniowo ostry na środku i górce. Klasyczne Marshallowskie brzmienie, bardzo uniwersalny głośnik. Dobry zarówno do gry na clean, rocka i cięższych odmian muzyki nowoczesnej, który najprawdopodobniej, poza solidną obudową, są głównym atutem tego Combo. 50 Watt lampowej mocy to naprawdę dużo, odkręcenie mocy na więcej niż 2/3 chyba nigdy nie powinno być potrzebne – mi wystarczało w zupełności w 5-cio osobowym składzie zespołu.

2 kanałowy wzmacniacz potrafi wydobyć z siebie nie tylko wyrazicty clean, ale również przesterować dźwięk od delikatnego bluesa (crunch) przez typowo rockowe brzmienie do potężnego zniekształcenia typowego dla ostrego metalu.

świetna współpraca z kostkami i dopalaczami powoduje, że możemy uzyskać z tego wzmacniacza właściwie każde, pożądane brzmienie. Efekty mozemy wpiąć do regulowanej petli efektów jak i przed sekcją przedwzmacniacza.

   

   

  


Elektronika

Układ elektryczny tworzą sprawdzone komponenty, dwa potęczne transformatory.
JCM900 podobnie jak jego starszy brat JCM800 jest naprawdę solidnie zbudowany. To właśnie dzieki swej solidnosci należy do jednago z najbardziej poszukiwanych wzmacniaczy na rynku.
Reverb jest delikatny, nie szasta dźwiękiem gitary. Po wykęceniu na połowę skali dobrze spełnia swoja funkcję.

☣☣☣ Wrażenia z gry ☣☣☣


Combo Marshall JCM900 4501 112 G12T-75 konstrukcja wyprodukowana na bazie JCM800 z dodatkowymi usprawnieniami i przemyślana pod kątem wszechstronnego gitarzysty. Piękny, głęboki clean, który można doprowadzić do tzw "fenderowskiej szklanki" i potężne uderzenie na kanale przesterowanym.

Ten piec jest bardzo uniewesalny. Można na nim ukręcić właściwie cała paletę brzmień z Marshalowskiej stajni - od szklistego cleana do sztatańskiego przesteru. Ten piec nie darmo ma HiGain w nazwie.

Gain 50% to pozycja dla fanów mniejszej ilości przesteru. Jest bardziej miękki, posiada dużo lampowego brzmienia. Wykręcony na 0-50% daje typowy efekt Crunch / Overdrive z bardzo rockowym pazurem.
50 - 100% to brzmienie bez kompromisów - nasycone szerokim spektrum przesteru od ostrego rocka aż do bardzo cieżkiego metalowego gainu. Idealnie nadaje sie do mocneje muzyki i gry solowej.

Piec doskonale współpracujace ze wszelkimi dopałkami. Ja dopalałem piec OverDrivem z TC Nova i Boss GT-100 (w pętli). Świetnie się dogadywały.

Contour dodatkowo rozszerzają paletę brzmień i lepiej dostosowuja brzmienie wzmacniacza.

Pętla Efektów posiada regulację poziomu sygnału. Pomaga to ujarzmić niektóre niesforne efekty, które mają zbyt wiele decybeli.

☣☣☣ Specyfikacja ☣☣☣

 • Moc 50/25 W
 • Lampy : przedwzmacniacz 3xECC83, końcówka mocy 2×5881
 • DWa kanały: 2 kanały ze wspólną 3-pasmową korekcją (bass, treble, middle)
 • Kanał czysty : master volume, gain i reverb
 • Kanał przesterowany : master volume, gain i reverb
 • Sekcja master: master volume, presence
 • Głośniki: 1x 12″ Celestion G12T-75
 • Pętla efektów z regulacją natężenia sygnału, wyjścia Direct i Recording Compensated (np do mixera)
 • Wyjścia głośnikowe z przełącznikiem na 4/8 Ohm
 •  


 
 
Gitarzysta Zodiak ma hopla z przerzutką na punkcie sprzętu gitarowego. Część z tego, co sprzedał prezentujemy tutaj