• Masz pytania ?


☣☣ 784 380 784 ☣☣

  
 
Kliknij na Logo Zodiak powyżej aby powrócić do strony Zespołu :)


 
          Odbiór Osobisty
          Poznań Morasko
 

Wpłatę proszę wykonywać za pośrednictwem allegro lub przelewem tradycyjnym.

payu

Nr. konta 15 1140 2017 0000 4402 0207 2784

 

Zanim dokonasz zakupu zadzwoń do mnie i zapoznaj się ze stanem sprzętu Wzmacniacz Laney IronHeart IRT60 Combo. Wystawiam sprzęt również w innych mediach.

Oferuję darmową dostawę kurierem.

Dokonanie zakupu na mojej aukcji jest równoznaczne z akceptacją stanu sprzętu i regulaminu. Zdjęcia to mix fotek producentów i tzw. real foto. Dokonałem należytej staranności by zdjęcia oddawały jak najlepiej sprzedawany produkt - w tym przypadku Wzmacniacza Laney IronHeart IRT60 Combo

 
 ☣☣☣ Opis Wzmacniacza Laney IronHeart IRT60 Combo ☣☣☣
Pamiętajcie wszystkie moje graty wysyłam darmowym kurierem. Real Foto oznaczone.

Laney? od momentu, gdy dostałem w swoje ręce ten wzmacniacz kojarzy mi się z potęgą przesteru

Firma Laney Amplification została założona w roku 1967 przez Lyndon Laney. Siedziba firmy Laney Amplification znajduje się w Birmingham (GB). Laney Amplification to firma, która ma za sobą blisko pół wieku działalności w zakresie kreowania brzmienia kolejnych pokoleń gitarzystów. Wszystko zaczęło się w roku 1967, kiedy to Lyndon Laney, basista grupy Band Of Joy, postanowił stworzyć własny wzmacniacz.

 Brytyjska firma Laney specjalizuje się w produkcji wzmacniaczy gitarowych i basowych, jak również wzmacniaczy do instrumentów akustycznych i klawiszowych. Laney produkuje również elementy zestawów nagłaśniających: kolumny głośnikowe, monitory, miksery z końcówką mocy. Historia firmy Laney rozpoczęła się w połowie lat 60-tych czyli w okresie poszukiwań nowych brzmień i nowych rozwiązań. Założycielem firmy był Lyndon Laney muzyk interesujący się elektroniką. Jako ciekawostkę można dodać że Lyndon Laney był basistą w zespole The Band of Joy w którym występował razem z Johnem Bonham'em i Robertem Plantem.

Do znanych użytkowników wzmacniaczy firmy Laney należy m.in Tony Iommi z zespołu Black Sabbath.

Laney IRT60-212 Ironheart to wzmacniacz, który stworzono specjalnie z myślą o gitarzystach metalowych. Mocny, gęsty przester i wierne odtwarzanie niskich dźwięków przestrojonej gitary – tego oczekujemy od nowoczesnego, rockowego pieca. Czy Laney IRT60-212 Ironheart podoła wyzwaniu? Spokojnie. Zostanie jeszcze sporo przesteru dla black metalowców :)

Modele Ironheart są napakowane funkcjami oraz niesamowitym brzmieniem. Charakteryzują się przy tym nowoczesnym i agresywnym wyglądem i są wyjątkowo uniwersalnymi, nowoczesnymi wzmacniaczami typu combo. Mają masę przydatnego gainu, idealnie nadając się do współczesnego rocka i metalu. Trzy pełne kanały i wbudowana funkcja pre-boost sprawia, że wzmacniacz jest wyjątkowo uniwersalny w każdej sytuacji. Brzmienia od czystych, przez bluesowy crunch, rockowy drive po nowoczesne, lejące się brzmienia solowe dostępne są za naciśnięciem przełącznika nożnego footswitch.


Co wyróżnia Laney IRT60-212 Ironheart na tle konkurencji?


- Dwie podwójne sekcje Equalizera (Treble, Midle, Bass). Dlaczego podwójne ? Każdy z potencjometrów możemy pociągnąć (push - pull), co zwiększa zakres możliwości zmian brzmienia
- Możliwość płynnego ograniczenia mocy wzmacniacza (Power Breake, attenuator) od 60W aż do 1W
- Potencjometr Tone połączony z układem zmieniającym charakterystykę barwy - od ostrego brzemienia UK aż po całkowicie skompresowane kopyto USA.
- Potencjometr Dynamics umożliwiający ustawienie charakterystyki ataku i szybkości wybrzmiewania dla niskich częstotliwości
- Preboost - wzmacniacz sygnału, podbijający go jeszcze przed preampem
  Combo Laney IRT60-212 Ironheart posiada następującą specyfikację:
  moc: 60 W
  kanały: 3 (Clean, Rythm, Lead)
  korekcja: 2x 3-pasmowa + podbicie + PreBoost
  lampy: 6L6 (2), ECC83 (4)
  głośniki: 2x12" HH Custom Designed (2)
  reverb: Tak
  wymiary: 715x526x288 mm (SxWxG)
  waga: 38,5 kg
  wyposażenie: footswitch FS-IRT 
  PDF z informacjami producenta do ściągnięcia - kliknij TUTAJ

☣☣☣ Budowa Wzmacniacza Laney IronHeart IRT60 Combo ☣☣☣

Laney IRT60-212 Ironheart szczyci się lampową mocą 60 W wygenerowaną układem opartym na lampach ECC83 i 6L6. Mamy tu do dyspozycji dwa kanały przesterowane Rythm i Lead oraz osobny kanał czysty, Pod grillem ukryte są dwa, głośniki HH Custom Designed o średnicy dwunastu cali a jego wymiary to 715x526x288 mm milimetrów. Waga wynosi 38,5 kilograma - to już kawał potężnego pieca. Wzmacniacze mają na bocznych krawędziach obudowy specjalne uchwyty - w Laney IRT60-212 Ironheart  naprawdę się one przydają.

Gałka REVERB pozwala ustawić intensywność pogłosu

Laney IRT60-212 Ironheart to wzmacniacz stworzony do ekstremalnie ciężkiej pracy i ostrej muzyki. Nie dziwi więc fakt, że mimo 60 W mocy wyposażono go w dwa 80-watowe głośniki solidnie przykręcone do płyty przedniej obudowy. Mimo tak pancernego podejścia do tematu, już po uruchomienia pieca słychać, że równie restrykcyjnie potraktowano budowę wewnętrzną układu elektroniki. Wzmacniacz nie emituje słyszalnych szumów, brumów czy innych zakłóceń, oferując naprawdę wysoką kulturę pracy.

   

   

Na uwagę zasługuje spory toroidalny transformator sieciowy. Z jednej strony powinien zapewniać odpowiednią wydajność mocową, a z drugiej, biorąc pod uwagę toroidalną konstrukcję, generować niewielkie pole elektromagnetyczne, tym samym minimalizując ilość słyszalnych zakłóceń w torze sygnałowym.

☣☣☣ Wrażenia z gry ☣☣☣

      


Zobaczmy, co wnosi do serii Laney IRT60-212 Ironheart.

Ogólny charakter brzmienia Laneya IRT60-212 Ironheart jest zdecydowanie brytyjski – dużo góry, chłodny środek i skuteczny bas. Piec doskonale radzi sobie z niskimi strojami i naprawdę potrafi zatrząść nogawkami. Bardzo skutecznie działa korekcja barwy. Potencjometry push-pull umożliwiają podróż przez niemal wszystkie rockowe style, chociaż dominującym jest metal – testowany piec po prostu idealnie wpasowuje się w kanon brzmieniowy nowoczesnej muzyki metalowej. Co ciekawe, regulatory poziomu przesterowania gain działają w tak szerokim zakresie, że umożliwiają praktycznie ustawienie czystej barwy. Nie ma się jednak co oszukiwać – najbardziej cieszą ustawione maksymalnie w prawo. Jeżeli ktoś lubi marshallowski styl brzmienia, to będzie zadowolony.Laney IRT 60-212 Ironheart to pancernie wykonany piec, w którym konstruktorzy skupili się przede wszystkim na brzmieniu przesterowanym. Bardzo skuteczny we wszelkich odmianach muzyki metalowej, dzięki rozbudowanej korekcji barwy potrafi zaoferować też sporo klasycznych barw rockowych. Wysoka kultura pracy, poprawny, czysty clean – nie licząc małej wpadki z pogłosem, można stwierdzić, że to naprawdę świetnie skonstruowany i doskonale brzmiący piec. Prawdopodobnie już niedługo zajmie na stałe miejsce na wielu scenach jako typowy wół roboczy nie tylko ze względu na uniwersalność brzmienia przesterowanego, ale także odporność na coraz niższe i mroczniejsze dźwięki gitarzystów.Laney Ironheart IRT60-212 to wzmacniacz wprost stworzony do niskich strojów i ciężkich riffów. Najmocniejszą stroną urządzenia jest potężny przester dający solidną porcję gainu, która powinna zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających gitarzystów metalowych szukających nowoczesnego soundu typu hi-gain. Nie oznacza to, że IRT60-212 nie sprawdzi się w innych gatunkach, ponieważ zakres dających się ukręcić brzmień jest tu całkiem duży, szczególnie jeśli pozostajemy w kręgu muzyki rockowej. Na dokładkę mamy wydajny attenuator oraz booster, a także pokładowy pogłos. Wprawdzie ten ostatni dodatek nie jest najmocniejszą stroną testowanego wzmacniacza, jednak w niektórych przypadkach pozwoli dodać do dźwięku przestrzeni, szczególnie na kanale czystym. Być może, iż duża waga wzmacniacza zadziała na niektórych gitarzystów zniechęcająco, to jednak pamiętajmy, że IRT60-212 jest w końcu narzędziem do ciężkiej muzy, a to przecież zobowiązuje.

 


 
 
Gitarzysta Zodiak ma hopla z przerzutką na punkcie sprzętu gitarowego. Część z tego, co sprzedał prezentujemy tutaj