• Masz pytania ?


☣☣ 784 380 784 ☣☣

  
 
Kliknij na Logo Zodiak powyżej aby powrócić do strony Zespołu :)


 
          Odbiór Osobisty
          Poznań Morasko
 

Wpłatę proszę wykonywać za pośrednictwem allegro lub przelewem tradycyjnym.

payu

Nr. konta 15 1140 2017 0000 4402 0207 2784

 

Zanim dokonasz zakupu zadzwoń do mnie i zapoznaj się ze stanem sprzętu. Wystawiam sprzęt również w innych mediach. Oferuję darmową dostawę kurierem. Dokonanie zakupu na mojej aukcji jest równoznaczne z akceptacją stanu sprzętu i regulaminu.

Zdjęcia to tzw. real foto. Dokonałem należytej staranności by zdjęcia oddawały jak najlepiej sprzedawany produkt - w tym przypadku Ibanez S520EX

 
 ☣☣☣ Opis Gitary Ibanez S520EX Gitarzysty Zodiak☣☣☣

Seria gitar Ibanez S powstała by zaspokoić gusta gitarzystów grających szybkie przebiegi. Ponadto świetnie sprawuje sie u osób z mniejszymi dłońmi. Gryf typu Wizard II  jest doprawdy czarodziejski.
Ibanez S520 to instrument, który mimo rockowego rodowodu wygląda po prostu... elegancko

Seria S Ibaneza zawsze zwracała uwagę ultra-cienkim, efektownie profilowanym korpusem, który idealnie odnajdywał się w rękach zarówno bardziej klasycznych, blues-rockowych gitarzystów, jak i nie stroniących od wirtuozerskich zapędów shredderów.  
 

    Gitara z serii Ibanez S520EX otrzymała w produkcji takie elementy jak:
  • mahogany body czyli korpus z Mahoniu
  • Super Wizard Neck - bardzo cienki, trzyczęściowy klonowy gryf
  • dwa humbuckery INF wykonane przez Ibaneza
  • Mostek tremolo typu ZR tremolo z ZPS2
  • tekn konkretnie model cechuje sie błyszczącym kolorem przechodzącym od szarości do złota

☣☣☣ Budowa Gitary ☣☣☣

Korpus gitary wykonano z mahoniu a pokryto lakierem o metalicznej strukturze, co powoduje, że w zależności od kąta patrzenia gitara jest albo szara albo złota. Jej fabryczne oznaczenie koloru to Metallic Gray Flat czyli MGF.

Wykonano ją w fabryce Ibaneza w Indonezji, co datuje jej rok produkcji na 2009. Indonezyjska seria Premium, to instrumenty, które w zamyśle firmy miały być czymś pośrodku między standardowymi modelami, a tymi pochodzącymi z japońskich fabryk. Miały więc łączyć wyjątkowy design i ponadprzeciętną jakość z przystępną, chociaż nie najniższą ceną.

Mahoniowy korpus jest przepięknie wyprofilowany przez co wydaje sie być cieńszy niŻ w rzeczywistości. Idealnie dodaje on dynamiki, co gdy gramy szybkie solówki wzmaga uczucie prędkości. W korpusie osadzono dwa pasywne przetworniki Ibanez INF1 oraz INF2 (skróty od nazwy Infinity).

Przetwornik INF1 czyli Infinity 1 to bardzo wszechstronny Humbucker zazwyczaj dodawany przy mostku jak i w tej gitarze. Charakteryzuje sie ciepłym tonem, idealnie nadającym sie do przesterowywania oraz ma dodatkowo wzmocniony output. Dzięki temu zachowuje przejrzystość nawet przy mocnym przesterowaniu dźwięku.

Przetwornik INF2 czyli Infinity 2 Podniesiono w nim wyjściowe parametry średnich tonów, idealnie pasujących do gitar. Wykorzystano do jego budowy magnesy typu Alnico 5 dla uzyskania indywidualnej ale krystalicznie czystej barwy dźwięku. Doskonale dynamiczny,


Gryf to trzyczęściowy Wizard II zespolony z trzech kawałków odpowiednio dobranego klonu.  Grubość Gryfu przy szyjce to zaledwie 19mm a przy 12stym progu zaledwie 21mm!


   

Na dwunastym progu znajdziemy grawer, wypełniony masą perłową w kształcie zarysowania pazurem... Wygląda mi to na Niedźwiedzią łapę. Inkrustacja prezentuje sie nader zacnie i nadaje gitarze... pazur :)

   

   

Główka to typowy dla Ibaneza zadziorny styl i elegancja. Jak widać na zdjęciach doskonale zachowana, nie ma typowego dla takich główek obicia na szczycie. Klucze świetnie trzymają strój, nawet po zdjęciu blokady.

  
Most ruchomy typu Floyd - system Ibanez ZR tremolo z ZPS2 to system podwójnego tremolo wykonany początkowo na wzór Ibanez Edge i Floyd Rose acz bliżej mu do Kahler Tremolo System. Oferuje wiele usprawnień typowego FloyRosejak np. ciężki blok Sustain. Można powiedzieć ,że jest kwintesencja najlepszych rozwiązań dwustronnych mostów gitarowych.

  

Elektronika

Układ elektryczny tworzą sprawdzone już w wielu modelach humbuckery Ibanez Infinity - wykorzystujący ceramiczne magnesy model przy mostku oraz oparty na magnesach Alnico pickup montowany pod gryfem. Pięciopozycyjny przełącznik pozwala na ustawienie dodatkowych konfiguracji połączeń.  Całość układu uzupełnia potencjometr głośności oraz tonów.

☣☣☣ Wrażenia z gry ☣☣☣

      

Ibanez S520 to bez wątpienia rockowe wiosło idealne do gry wyczynowej. Doskonale  wygodny, prosty gryf, niska akcja strun – czego chcieć więcej do wymiatania? Świetny, fabryczny osprzęt pozwala od razu zacząć grę bez konieczności regulacji instrumentu. Akustycznie gitara brzmi z mocnym środkiem i przestrzenną górą. Zadziwia za to dynamika i sustain. Szybki atak i precyzja dźwięków zachęca do ekwilibrystycznych riffów. Prawdziwy pazur S520 pokazuje jednak dopiero po zelektryfikowaniu.

      

Zastosowane przetworniki posiadają mocny sygnał wyjściowy, są więc doskonałą bazą do przesterowania. Na początku jednak warto zwrócić uwagę na brzmienia czyste, których mamy kilka dzięki 5 pozycyjnemu przełącznikowi. Przetwornik przy gryfie gra bardzo tłusto z mocnym dołem i mięsistym środkiem. Przy mostku z kolei znajdziemy jasno brzmiący pickup, który jednak mimo sporego sygnału nie odbiega głośnością od wersji znajdującej się przy szyjce. Tradycyjnie pozycja 2 i 4 przełącznika dostarcza dynamiczne, singlowo brzmiące brzmienia idealne do funkujących podkładów. Pierwsza opcja – czyli 2 pozycja przełącznika zmienia zasadę pracy przetwornika przy szyjce łącząc cewki równolegle. Pozycja 4 z kolei pozostawia po jednej, wewnętrznej cewce każdego z obydwu pickupów. Rozpiętość brzmień jakie możemy uzyskać na tej gitarze jest ogromna. 

☣☣☣ Opis Gitaru Ibanez S520EX ☣☣☣

Smukłe, niezwykle lekkie i wygodne instrumenty z rodziny S od momentu pojawienia się w 1987 roku podbiły serca tysięcy gitarzystów, czarując ergonomią, brzmieniem i znakomitym designem, który ani o jotę nie zestarzał się przez ponad ćwierć wieku. W naszym teście pojawił się nowy, zaprezentowany tu model S520, należący do jednego z lepszych instrumentów z półki S Standard i przyciągający wzrok metalicznym, mahoniowym korpusem.
 


☣☣☣ Specyfikacja ☣☣☣
konstrukcja: bolt-on
korpus: mahoń
gryf: Wizard II, 3-częściowy klon
podstrunnica: palisander
radius: 400 mm
menzura: 25,5" (648 mm)
progi: 24 Jumbo
mostek: tremolo typu ZR tremolo z ZPS2
elektronika: przetwornik (gryf): INF (Alnico),
                     przetwornik (mostek): INF (ceramiczny),
przełącznik 5-pozycyjny, VOLUME, TONE
kolor osprzętu: Cosmo Black
wykończenie: Metallic Gray Flat (MGF)

 


 
 
Gitarzysta Zodiak ma hopla z przerzutką na punkcie sprzętu gitarowego. Część z tego, co sprzedał prezentujemy tutaj