• Masz pytania ?


☣☣ 784 380 784 ☣☣

  
 
Kliknij na Logo Zodiak powyżej aby powrócić do strony Zespołu :)


 
          Odbiór Osobisty
          Poznań Morasko
 

Wpłatę proszę wykonywać za pośrednictwem allegro lub przelewem tradycyjnym.

payu

Nr. konta 15 1140 2017 0000 4402 0207 2784

 

Zanim dokonasz zakupu zadzwoń do mnie i zapoznaj się ze stanem sprzętu. Wystawiam sprzęt również w innych mediach. Oferuję darmową dostawę kurierem. Dokonanie zakupu na mojej aukcji jest równoznaczne z akceptacją stanu sprzętu i regulaminu.

Zdjęcia to tzw. real foto. Dokonałem należytej staranności by zdjęcia oddawały jak najlepiej sprzedawany produkt - w tym przypadku Ibanez S520EX

 
 ☣☣☣ Opis Gitary Vintage Ibanez Musican MC 200 Gitarzysty Zodiak ☣☣☣
Wszystkie zdjecia to real Foto. Aby zobaczyc w pełnej rozdzielczości kliknij na fotkę - otworzy siew nowym oknie. Galeria wszystkich zdjęć jest pod tym linkiem MC200 Foto

Przedstawiam Wam mojego pierwszego zawodnika Vintage. Ibanez Musican MC200. Nigdy nie zawiódł. Jest to seria prekursorów Ibanez Artist.

    Seria gitar Ibanez Musican powstała by konkurowac z najwiekszymi producentami amerykańskimi takimi jak Fender czy Gibson

    Ta prawie 40-letnia gitara posiada oryginalny osprzęt, doskonale prosty gryf i cały czas działajacą elektronikę.
    Która z nowo produkowanych marek moze się pochwalić takim osiągnieciem nie tylko dla pojedyńczych gitar, ale dla całych serii?    Gtara Ibanez Musican MC-200 została wykonana z mahoniu, z przodu i z tyłu widać piękne nakładki jesionowe. Gryf jest klonowy tzw sandwich z pięciu kawałków drewna neck through body, przeplatany prawdopodobnie mahoniem lub orzechem z palisandrową nakładką. Instrument ma zamontowane świetne pickupy SUPER 88. Brzmienie jest fantastyczne, to absolutnie zawodowa gitara z duszą. Sustain dzięki konstrukcji neck thru body jest baaaardzo długi.

    Kiedy w latach 70 tych Ibanez chciał wejsc na rynek europejski i amerykański musiał produkować najlepsze instrumenty i jednoczesnie sprzedawać je taniej. Dlatego do konstrukcji Ibanezów z serii Musican takich jak ten model MC 200 stosowano najlepsze drewno, podzespoły i elektronikę.
              
    Niestety w 1982 spalił się magazyn firmy Ibanez w którym sezonowane było legendarne, już dzisiaj drewno z którego powstawały m.in. wyżej wymienione modele. Stosowany przez Ibaneza w tamtych latach machoń jest porównywalny ze słynnym machoniem brazylijskim używanym przez firmę PRS w początkach ich kariery. Ponadto koniec lat 70 i początek 80 to ogromna ekspansja Japończyków na rynki zagraniczne. Chcąc konkurowac z amerykanami MUSiELi robic RÓWNiE DOBRE o ile nie lepsze produkty. I to nie tylko sprzęt, ale przecież także samochody, elektronikę itd. Byli tańsi - to zrozumiałe, ale to wcale nie oznacza że gorsi. Ja twierdzę że wręcz przeciwnie.

    Te gitary są WYBiTNiE GENiALNE - w niczym nie ustępują (a zazwyczaj nawet przewyższają swoimi cechami np. Gibsony czy Fendery). Jest to podyktowane nie tylko doskonała jakoscią drewna lecz również komponentów użytych do produkcji z najwyższej półki

    Dlaczego jest wiec tak tania w porównaniu do Gibsonów z lat 70-tych? Ano z tego wzgledu, że Ibanez wypuscił na rynek sporo gitar z serii Muscan MC200, a te w przeciwieństwie do np: Gibsonów nie chcą sie psuć. Znaleźć dobrego, działąjacego Gibola z lat siedemdziesiątych to spory problem. Ibanezów Musican MC200 jest stosunkowo sporo na rynku.  
 
              

 

    Gitara z serii Ibanez Musican MC200 otrzymała w produkcji takie elementy jak:
  • mahogany body czyli korpus z Mahoniu
  • Sandwiched neck - cienki, pięcioczęściowy klonowy gryf przekłądany ciemnym drewnem
  • dwa legendarne humbuckery Super 88
  • Stały Mostek Gibraltar Bridge z Sustainblock z harakterystycznym trójkatem z logo Ibaneza

 
 
              

☣☣☣ Budowa Gitary ☣☣☣

Korpus gitary wykonano z mahoniu a "skrzydła" po obu stronach gryfu, przechodzacego przez całą długość gitary zaopatrzono w nakładki klonowe. Jej fabryczne oznaczenie koloru to Musician MC 200 DS.

Wykonano ją w fabryce Ibaneza w Japonii, a numer seryjny to A794077 co datuje jej rok produkcji na 1979. Japońska seria Premium, to instrumenty, które w zamyśle firmy miały być czymś najlepszym, co firma Ibanez moze stworzyć. Miały więc łączyć wyjątkowy design i ponadprzeciętną jakość z przystępną, chociaż nie najniższą ceną.

Mahoniowy korpus jest przepięknie wyprofilowany przez co wydaje sie być cieńszy niŻ w rzeczywistości. Idealnie dodaje on dynamiki, co gdy gramy szybkie solówki wzmaga uczucie prędkości. W korpusie osadzono dwa pasywne przetworniki typu humbucker Ibanez Super 88.
Cena samych przetwornikó potrafi osiągać na zachodzi kwotę ponad 250 € wiec grubo powyzej 1000 zł!

Gryf to pięcioczęściowy sandwich zespolony z !pięciu! kawałków odpowiednio dobranego klonu oraz ciemnego orzecha


   

Na progach znajdziemy kropki, wypełnionne masą perłową...

   

Główka to typowy dla Ibaneza zadziorny styl i elegancja. Jak widać na zdjęciach doskonale zachowana, nie ma typowego dla takich główek obicia na szczycie. Klucze nawet jak na swój wiek świetnie trzymają strój.

  

Most Stały Gibraltar Bridge z Sustainblock w połaczeniu z gryfem przebiegajacym przez całą długosć gitary pozwala na uzyskanie maksymalnie długiego sustainu przy jednoczenym wybrzmiewaniu wszystkich dostepnych alikwotów.

  

Elektronika

Układ elektryczny tworzą sprawdzone już w wielu modelach z najwyższej półki humbuckery Ibanez Super 88
Super 88 Tri-Sound są specjalnie zaprojektowane do pracy z konfiguracją Trójdźwiękową. Tri-sound pozwala uzyskać tak charakterystyczne dźwięki humbuckera, pojedynczej cewki single coil jak i odwrócić polaryzację cewek dzięki zastosowaniu przełącznika pozycji.

Całość układu uzupełniają dwa potencjometry głośności oraz dwa potencjometry tonów.

☣☣☣ Wrażenia z gry ☣☣☣

      

Ibanez Musican MC 200 to bez wątpienia gitara idealna. Dzieki swojemy genielnie zaprojektowanemu gryfowi nadaje nie tylko do zaawansowanych technik jazzowych ale również do gry wyczynowej. Doskonale wygodny, prosty gryf, niska akcja strun – czego chcieć więcej?

Świetny, fabryczny osprzęt pozwala od razu zacząć grę bez konieczności mozolnej regulacji instrumentu. Z tzw "deski" gitara gra równie głośno jak akustyk. Zadziwia też dynamika i sustain. Szybki atak i precyzja dźwięków zachęca do ekwilibrystycznych riffów.

      

Świetnie zachowane progi będą jeszcze długo służyć właścicielowi. Gitara zostałą odpowiednio wyczyszczona i zakonserwowana olejkami Dunlop.

 


 
 
Gitarzysta Zodiak ma hopla z przerzutką na punkcie sprzętu gitarowego. Część z tego, co sprzedał prezentujemy tutaj