• Masz pytania ?


☣☣ 784 380 784 ☣☣

  
 
Kliknij na Logo Zodiak powyżej aby powrócić do strony Zespołu :)


 




          Odbiór Osobisty
          Poznań Morasko
 

Wpłatę proszę wykonywać za pośrednictwem allegro lub przelewem tradycyjnym.

payu

Nr. konta 15 1140 2017 0000 4402 0207 2784

 

Zanim dokonasz zakupu Combo Bugera 333 XL 212 zadzwoń do mnie i zapoznaj się ze stanem sprzętu. Wystawiam sprzęt również w innych mediach. Oferuję darmową dostawę kurierem. Dokonanie zakupu na mojej aukcji jest równoznaczne z akceptacją stanu sprzętu i regulaminu.

 
 ☣☣☣ Opis Combo Bugera 333XL 212 Triple Channel Gitarzysty Zodiak☣☣☣

Bugera to marka bardzo popularna tak w Polsce jak i na zachodzie
Jest to typowo piec HiGain z szeroką paletą różnorakich barw dźwięków.
Do Combo dodaję oryginalny FootSwitch

  Jest kilka elementów, które wyróżniają Combo Bugera 333XL 212 120W od wiekszości produkcji spotykanych na rynku. I tak są to m.in:
 • Triple Channel - do dyspozycji mamy trzy kanały muzyczne: czysty Clean, typowo rockowy Crunch oraz bardzo siarczysty Lead z ogromną iloscią przesteru
 • Przyciski XL brzmienie po wciśnięciu tego przełacznika nabiera soczystości kolumny 412
 • Wbudowana bramka szumów na dwóch kanałów przesterowanych
 • Podbicie głosnosci dla Solo z footswitcha w przypadku nie używania pętli efektów

 



☣☣☣ Budowa Combo Bugera 333XL 212 ☣☣☣

      Korpus kryje cały inwentarz lamp, EL34 i 12AX7A. Takie konfiguracje stosuje się z reguły w celu uzyskania typowego tak „amerykańskiego” brzmienia z charakterystycznym „kopytem”, jak i nieco skompresowanym i posiadającego mniej środka od „Brytyjczyków”. Najważniejszą jednak cechą mechaniczną, przekładającą się na finalną pracę wzmacniacza jest możliwość pracy w trzech trybach.

 




      Wszystko to napędzają dwa potężne głośniki 12" 120 W RMS Custom Bugera Speaker o wysokiej wydajnosci, które najprawdopodobniej, poza solidną obudową, są głównym atutem tego Combo. Sto dwadzieścia Watt lampowej mocy to naprawdę dużo, odkręcenie mocy na więcej niż 2/3 chyba nigdy nie powinno być potrzebne – mi wystarczało w zupełności w 5-cio osobowym składzie zespołu.

3 kanałowy wzmacniacz potrafi wydobyć z siebie nie tylko wyrazicty clean, ale również przesterować dźwięk od delikatnego bluesa (crunch) przez typowo rockowe brzmienie do potężnego zniekształcenia typowego dla ostrego metalu.

świetna współpraca z kostkami i dopalaczami powoduje, że możemy uzyskać z tego wzmacniacza właściwie każde, pożądane brzmienie. Efekty mozemy wpiąć do regulowanej petli efektów jak i przed sekcją przedwzmacniacza. Ponadto jeśli nie uzywamy pętli efektów, mozemy na jej kanale uzyskać podbicie, sterowane przełącznikiem nożnym do uwypuklenia solówek. To naprawdę świetna funkcja.

   

   

  


Elektronika

Układ elektryczny tworzą sprawdzone komponenty, dwa potęczne transformatory. Reverb jest delikatny, nie szasta dźwiękiem gitary. Po wykęceniu na połowę skali dobrze spełnia swoja funkcję.

☣☣☣ Wrażenia z gry ☣☣☣


Combo Bugera 333XL 212 to konstrukcja wyprodukowana na bazie Peavey XXX z dodatkowymi usprawnieniami i przemyślana pod kątem wszechstronnego gitarzysty. Piękny, głęboki clean, który można doprowadzić do tzw "fenderowskiej szklanki" i potężne uderzenie zwłaszcza po wcisnięciu opcji XL.

Gain 1 to pozycja dla fanów mniejszej ilosci przesteru. Jest bardziej miękki, posiada dużo lampowego brzmienia. Wykręcony na 0-50% daje typowy efekt Crunch, powyzej jest bardzo rockowy.
Gain 2 to brzmienie bez kompromisów - nasycone szerokim spektrum przesteru od ostrego rocka aż do bardzo cieżkiego metalowego gainu. Idealnie nadaje sie do mocneje muzyki i gry solowej.

Piec doskonale współpracujace ze wszelkimi dopałkami. Ja dopalałem piec OverDrivem z TC Nova i Boss GT-100. Świetnie się dogadywały.

Contour oraz XL dodatkowo rozszerzają paletę brzmień a wejścia Low i High lepiej dostosowuja brzmienie wzmacniacza do aktywnych i pasywnych przetworników lub gitar i wysokim i niskim outpucie przetworników piezoelektrycznych.

Pętla Efektów posiada regulację na wejsciu i wyjściu. Pomaga to ujarzmić niektóre niesforne efekty, które mają zbyt wiele decybeli na którymś z wejsć / wyjść.

☣☣☣ Specyfikacja ☣☣☣

 • Moc 120 W
 • Lampy : przedwzmacniacz 4 x 12AX7, końcówka mocy 2 x EL34/6L6
 • Trzy kanały: czysty i przesterowany z niezależną potrójną korekcją barwy (treble, middle, bass)
 • Kanał czysty : master volume
 • Kanał przesterowany : gain1, volume1, gain2, volume 2, contour
 • Sekcja master: master volume, resonance, reverb
 • Głośniki: 2 x 12" 120 W RMS Custom Bugera Speakers
 • Pętla efektów z regulacją natężenia sygnału wysyłanego i przychodzącego, wyjście liniowe z regulacją natężenia sygnału wychodzącego
 • Wyjścia głośnikowe z przełącznikiem na 4/8/16 Ohm
 • Czteropozycyjny footswitch (channel, gain, reverb, effects loop)

 


 
 
Gitarzysta Zodiak ma hopla z przerzutką na punkcie sprzętu gitarowego. Część z tego, co sprzedał prezentujemy tutaj