• Masz pytania ?


☣☣ 784 380 784 ☣☣

  
 
Kliknij na Logo Zodiak powyżej aby powrócić do strony Zespołu :)


 
          Odbiór Osobisty
          Poznań Morasko
 

Wpłatę proszę wykonywać za pośrednictwem allegro lub przelewem tradycyjnym.

payu

Nr. konta 15 1140 2017 0000 4402 0207 2784

 

Zanim dokonasz zakupu zadzwoń do mnie i zapoznaj się ze stanem sprzętu Wzmacniacz Blackstar HT Stage 60 Venue Combo. Wystawiam sprzęt również w innych mediach.

Oferuję darmową dostawę kurierem.

Dokonanie zakupu na mojej aukcji jest równoznaczne z akceptacją stanu sprzętu i regulaminu. Zdjęcia to mix fotek producentów i tzw. real foto. Dokonałem należytej staranności by zdjęcia oddawały jak najlepiej sprzedawany produkt - w tym przypadku Wzmacniacza Blackstar HT Stage 60 Venue Combo

 
 ☣☣☣ Opis Wzmacniacza Blackstar HT Stage 60 Venue Combo ☣☣☣
Pamiętajcie wszystkie moje graty wysyłam darmowym kurierem. Real Foto oznaczone.

BlackStar ? Co to kurwa jest !? Brzmi jakby Darth Vader otworzył manufakturę do łojenia metalu!

Posłuchaj na żywo tego wzmacniacza. Nagranie bez gitary basowej, by lepiej słyszeć jego brzmienie

Blackstar Amplification to angielska firma z siedzibą w Northamptonshire. Do jej powstania przyczynili się dwaj pasjonaci gitarowej elektroniki: Ian Robinson i Bruce Keir. Obaj od dziecka mieli do czynienia ze sprzętem muzycznym, eksperymentowali i budowali własne konstrukcje. Dzięki temu zdobyli wiedzę na temat funkcjonowania lamp i wzmacniaczy, co zaowocowało posadami projektantów w firmie Marshall.  

Podczas pracy w Marschall mieli sporo własnych nowych pomysłów i projektów, które nie mogły być tam zrealizowane. W roku 2004, nadszedł czas podjęcia męskiej decyzji, czyli porzucenia ciepłego grajdołka i założenia manufaktury, dla której nazwę zaczerpnęli z tytułu piosenki "Black Star" grupy Radiohead, z płyty "The Bends". Prace nad autorskimi konstrukcjami trwały trzy lata, a o marce usłyszeliśmy po raz pierwszy na targach Musikmesse 2007. Obecnie wzmacniacze z Czarną Gwiazdą w logo grają na scenach całego świata i wybierane są przez znanych artystów, takich jak Tommy Henriksen - Alice Cooper , Gus G (Firewind, Ozzy Osbourne), Frank Bello - Anthrax, Richie Sambora - Bon Jovi, czy Opeth.

To, co Blackstar osiągnął w ciągu kilku ostatnich lat, zajmując miejsce wśród producentów z kilkudziesięcioletnimi tradycjami, jest naprawdę imponujące. Dlatego też z równą ciekawością i przyjemnością przyjrzymy się teraz wzmacniaczowi typu combo z serii HT Venue o mocy 60 W.
  Combo BlackStar HT Stage 60 posiada nastepującą specyfikację:
  moc: 60 W
  kanały: 3 (Clean, Overdrive, Overdrive 2)
  korekcja: 3-pasmowa + kontroler ISF
  lampy: ECC83 (2), EL34 (2), ECC82 (1)
  głośniki: 12" Celestion Seventy 80 (2)
  wymiary: 715x586x278 mm (SxWxG)
  waga: 30,3 kg
  wyposażenie: footswitch FS-7 
  PDF z informacjami producenta do ściągnięcia - kliknij TUTAJ

☣☣☣ Budowa Wzmacniacza Blackstar HT Stage 60 Venue Combo ☣☣☣

BlackStar combo HT Stage 60 szczyci się lampową mocą 60 W wygenerowaną układem opartym na lampach ECC83 i EL34.
Mamy tu do dyspozycji dwa kanały przesterowane OD1 i OD2 oraz osobny kanał czysty, Pod grillem ukryte są dwa, głośniki Celestion Seventy 80 o średnicy dwunastu cali a jego wymiary to 715x586x278 milimetrów. Waga wynosi 30,3 kilograma - to już kawał potężnego pieca. Wzmacniacze mają na bocznych krawędziach obudowy specjalne uchwyty, - w HT Stage 60 naprawdę się one przydają.

 

Sprawdźmy, co czeka na nas na przednim panelu wzmacniacza HT Stage 60 Venue Combo.
Idąc od lewej: gniazdo INPUT i zaraz obok dioda sygnalizująca pracę kanału Clean wraz z przełącznikiem go aktywującym. W sekcji kontrolerów tego kanału znajdziemy gałki VOLUME, BASS, TREBLE oraz switch VOICE. Dalej na prawo mamy grupę czterech potencjometrów, będącą nowością w stosunku do poprzednio testowanej "sześćdziesiątki". Są to dwie niezależne sekcje kanałów przesterowanych złożone z diod sygnalizujących aktywny kanał, z włączników OD1/OD2, gałek GAIN i VOLUME oraz switchy VOICE. Następnym elementem na panelu jest wspólna dla obu kanałów przesterowanych sekcja equalizacji (BASS, MID DLE, TREBLE) współpracująca z potencjometrem ISF.

Co to jest ISF czyli Infinite Shape Feature ?

Jest to sprzecjalny potencjometr, połączony z układem zmieniajacycm charakterystykę wzmacniacza - od ostrego brzemienia UK aż po całkowicie skompresowane kopyto USA.
Pracuje jedynie z kanałami OverDrive i zmienia pasmo środkowego gainu. Krótko mówiąc: robicie z najpotężniejszym orężem gitary - śrdkowym pasmem - co chcecie ! Nawet wzmacniacze modelowane i Multiefekty maja z tym problemy. A tu przykręcasz wajhę ile potrzebujesz i w końcu znajdziesz swoją,  niepowtarzalną barwę przesteru. Otóż za skrótem ISF kryje się układ o nazwie Infinite Shape Feature, którego zadaniem jest odtworzenie charakterystyki brzmieniowej sygnału odpowiadającej wzmacniaczom brytyjskim lub amerykańskim. Co najciekawsze, wybór odbywa się w sposób ciągły, co oznacza możliwość precyzyjnego wybrania punktu skali, w którym sygnał wyjściowy ma w sobie odpowiednie proporcje tego, co znamy pod pojęciem brzmienia brytyjskiego oraz amerykańskiego.

W połączeniu z gałką TONE układ ten daje duże możliwości skutecznego wpływania na charakter brzmienia. Po lewej stronie skali gałki ISF dźwięk jest klarowny, selektywny, z wycofanym środkiem pasma, za to z mocnym dołem i podbitą górą. Po przeciwnej stronie skali otrzymujemy cieplejsze brzmienie z silniej zaakcentowanym środkiem. Układ sprawdza się znakomicie, pozwalając na szybkie przemieszczanie się pomiędzy dwiema skrajnymi charakterystykami. ISF nie jest kolejnym marketingowym chwytem nakłaniającym do zakupu, lecz pełnoprawnym układem mocno wpływającym na końcowe brzmienie.

Samotna gałka REVERB pozwala ustawić intensywność pogłosu, którego charakter możemy dodatkowo zmienić przyciskiem DARK/LIGHT znajdującym się na panelu tylnym. Dalej sekcja Master: RESONANCE (nowość w stosunku do HT Soloist 60), PRESENCE oraz VOLUME. Całości dopełnia czerwona lampka sygnalizująca włączenie comba oraz przełączniki STANDBY i POWER.

 

Z tyłu oczywiście bezpieczniki, gniazdo zasilania MAINS, pętla efektowa SEND/ RETURN ze switchem poziomu, wejście na footswitch (tym razem bez przełącznika MODE) oraz wyjścia na kolumny. Jest ich więcej niż w HT Soloist 60 - oprócz 1x16 Ohm i 1x8/2x16 Ohm mamy do dyspozycji złącze 1x4/2x8 Ohm. Emulowane wyjście pozwala na nagrywanie bezpośrednio w mikser z symulacją kolumny 1x12" lub 4x12".

   

   

   

Real Foto

☣☣☣ Wrażenia z gry ☣☣☣

      


Zobaczmy, co wnosi do serii HT wzmacniacz Stage 60. Już pierwsze dźwięki na czystym kanale pokazują zaletę posiadania dwóch głośników. Dźwięk z dwóch źródeł dużo lepiej pokrywa przestrzeń, a wzmacniacz wydaje się głośniejszy. Jednocześnie barwa jest minimalnie twardsza niż w HT Soloist 60 na tych samych ustawieniach potencjometrów. HT Stage 60 ma na kanale czystym dwie gałki do korekcji barwy (BASS i TREBLE) zamiast pojedynczej TONE. Pozwala to na dokładniejsze dostrojenie brzmienia do danej sytuacji, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę obecność opisywanego wcześniej przełącznika VOICE.
      


O ile w mniejszym bracie HT Soloist 60 mamy jedynie "udawany" trzeci kanał, tak tutaj mamy combo trzykanałowe z prawdziwego zdarzenia. Kanały Overdrive 1 i 2 mają niezależne potencjometry GAIN i VOLUME, a także przełączniki VOICE. Co to daje? Otóż pomimo wspólnej sekcji Equalisation (wraz z potem ISF) można ustawić bardzo różne barwy przesterowane i mieć je do dyspozycji pod nogą. Przykładowo, mniejszy przester na kanale Overdrive 1 z wyciśniętym switchem VOICE da nam bardziej vintage’owe, twardsze brzmienie, grawitujące w kierunku klasycznego overdrive'a, a bardziej rozkręcony GAIN z aktywowanym VOICE na kanale Overdrive da nowoczesną barwę idealną do metalowych riffów. Ów przełącznik VOICE zmienia nie tylko środek pasma, cofając je lekko, ale także odczuwalny poziom gainu. Tak jak u innych przedstawicieli serii HT, trzeba uważać na górę pasma, która za sprawą głośnika Celestion Seventy 80 potrafi dać trochę piasku na przesterze. Jednakże w wersji dwugłośnikowej barwa wydaje się zdecydowanie pełniejsza.
      


Do opisanych możliwości regulacji brzmienia zalicza się także potencjometr RESONANCE, który nie występuje w pozostałych modelach serii HT, a nam znany jest już ze wzmacniaczy Series One. Przy jego minimalnych ustawieniach niskie pasmo jest zwarte i skupione, co wpływa na dynamikę barw zarówno czystych, jak i przesterowanych. Jego rozkręcanie ociepla brzmienie - bas staje się jakby szerszy w swej średnicy. Na przesterach zbyt duże odkręcenie RESONANCE może powodować dudnienie w partiach tłumionych. Dzięki tym wszystkim możliwościom ingerencji w barwę trudno jest sobie wyobrazić sytuację, w której Blackstar HT Stage 60 nie stanąłby na wysokości zadania. Można na nim zagrać praktycznie wszystko.


      


Zastosowane przetworniki posiadają mocny sygnał wyjściowy, są więc doskonałą bazą do przesterowania. Na początku jednak warto zwrócić uwagę na brzmienia czyste, których mamy kilka dzięki 5 pozycyjnemu przełącznikowi. Przetwornik przy gryfie gra bardzo tłusto z mocnym dołem i mięsistym środkiem. Przy mostku z kolei znajdziemy jasno brzmiący pickup, który jednak mimo sporego sygnału nie odbiega głośnością od wersji znajdującej się przy szyjce. Tradycyjnie pozycja 2 i 4 przełącznika dostarcza dynamiczne, singlowo brzmiące brzmienia idealne do funkujących podkładów. Pierwsza opcja – czyli 2 pozycja przełącznika zmienia zasadę pracy przetwornika przy szyjce łącząc cewki równolegle. Pozycja 4 z kolei pozostawia po jednej, wewnętrznej cewce każdego z obydwu pickupów. Rozpiętość brzmień jakie możemy uzyskać na tej gitarze jest ogromna. 

☣☣☣ Specyfikacja Wzmacniacza Blackstar HT Stage 60 Venue Combo ☣☣☣


 • All-tube amplifier: 2x EL34, 2x ECC83 and 1x ECC82

 • Power: 60 Watt

 • Equipped with: 2x 12" Celestion speakers

 • 3 thomann Channels with 6 modes

 • Patented Infinite Shape Feature (ISF)

 • Enhanced tone controls

 • Presence

 • Resonance

 • Master volume

 • Digital reverb with dark/bright switch

 • Effects loop with effects level switch

 • Speaker emulated output 1x 12" / 4x 12"

 • FS-7 4-way foot switch included

 • Weight: 30.3 kg

 • Dimensions: 715 x 586 x 278 mmThe HT Stage 60 guitar amp's selected duet of EL34s deliver 60W of glorious valve power through two high quality Celestion speakers, making for a combo that will deliver every night, even in the most testing live environment. The 'boutique' style clean channel is extremely versatile with two modes - 'British Class-A' and 'dynamic US'. Each of the two ISF equipped overdrive channels allows a further two modes.

 • 60 Watt valve combo

 • 2xECC83, 2xEL34

 • Three footswitchable channels

 • 2x12" Celestion speaker

 • Enhanced tone controls

 • Patented Infinite Shape Feature (ISF)

 • Clean voice switch 1

 • Clean voice switch 2

 • Resonance

 • Presence

 • Master volume

 • Digital reverb with dark/bright switch

 • Speaker emulated output with 1x12/4x12 voicing

 • Effects loop with effects level switch

 • 4-way footswitch included

 • Cool vintage styling

 


 
 
Gitarzysta Zodiak ma hopla z przerzutką na punkcie sprzętu gitarowego. Część z tego, co sprzedał prezentujemy tutaj